Oldalmenü
Diavetítő

Iskolánk története

1948. nyarán megtörtént az egyházi iskolák államosítása az 1948. évi XXXIII. törvény alapján.

A volt polgári leányiskola épületében lévő állami általános osztályokat összevonták a római katolikus általános leányiskolai osztályokkal. 1957. szeptemberéig - az új Úttörő utcai általános leányiskola megnyításáig - két épületben folyt a tanítás, a templomdombi iskola földszíntjének északi részében lévő 4 tanteremben - melyet korábban is a római katolikus leányiskola használt - és a Vásártéren (ma Köztársaság tér) lévő régi polgári leányiskola épületében.Ideiglenesen még az Arany J. u. 3. sz. épületben is volt szükségtanterem.A külön általános leányiskola 1962 őszén az 1 - 5. osztályok koedukálásával fokozatosan megszűnt. Az Úttörő utcai Állami Általános Leányiskola akkor lett I. számú Állami Általános Iskola, mely 1989-ben felvette Bárdos Lajos zeneszerző nevét.

Iskolatörténet évszámokban: Az Állami Általános Leányiskola:

Iskolatörténet évszámokban: Állami Polgári Leányiskola, majd 1962-től 1. számú Állami Általános Iskola

1957-1967

Iskolatörténet évszámokban: 1967-1977

Iskolatörténet évszámokban: 1977-1987

Határozat a  névfelvétellel kapcsolatosan

Az Oktatási Minisztérium levele

A kitüntető elismerés

A Tanár Úr egykori tanítványának az üzenete

Meghívó a névfelvételi ünnepségre

Barsi Ernő üzenete

1.oldal                    2.oldal